Týrání zvířat

8. června 2012 v 15:00 | Smile :) |  Moje kecy

Často slýchám o jedné věci - jedné hrozné příšerné věci - a to je týrání zvířat. Já mám zvířata ráda, sama mám doma kočku. Nedokážu si představit jak je někdo schopný něčeho takového. Třeba ten případ s tím jak někdo přivázal psovi okolo nohy velký kámen a ten kámen pak hodil do rybníka. Nebo jak kočce někdo probodl hlavu. Ta kočka to přežila a dokonce se i v tom stavu dokázala postarat o koťata. Nebo taky jedení koček a psů v Číně. Nebo testování produktů na zvířatech. Nebo…

Jenže kdybych měla vypsat všechny případy týrání zvířat, tak to bych asi nedopsala. A to nejsmutnější je, že vlastně ty zvířátka nikomu nic neudělali. Jak je někdo schopen ubližovat někomu kdo se nemůže bránit? Někomu kdo se nemůže ozvat? Někomu kdo je nevinný?


Tak na tuhle otázku neznám odpověď. Být po mém, chtěla bych aby si prožili to samé. Tu bolest. Ten strach. Tu bezmocnost.

Také jsem slyšela o jednom případu, který se tak docela netýká týrání zvířat, ale je to špatné a nesprávné. Jeden muž se dostal do dluhů a když pořád nesplácel tak na něj byla vydána exekuce. Jenže ten muž toho moc neměl, až na psa. A hádejte co se stalo - exekutor zabavil toho psa! Zabavil ho jak nějakou věc…Jelikož v ČR jsou (nebo alespoň byla) zvířata považována za věc. Považována za nehybnou, bez mozku a neschopnou nic cítit, věc. A to je ta takzvaná spravedlnost?!

Já vím, že tímto článkem nic nezměním a ani to neočekávám. Ale prostě mi to nedalo a nějak jsem se ozvat musela.

A ještě tři slova na závěr: STOP TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama